Warsztaty grupowe i indywidualne dla dzieci
Uczestnikiem warsztatów mogą zostać zarówno rodzice jak i dzieci. Zajęcia trwają 1-2 godziny w godzinach popołudniowych dzięki czemu rodzice po pracy a dzieci po szkole mogą brać w nich udział. Uczestnikami mogą być dzieci pełnosprawne jak i niepełnosprawne. Głównym celem zajęć jest nie tylko zdobywanie nowych kompetencji (technik plastyczno-technicznych i rękodzielniczych), ale również integracja między uczestnikami, budowanie wspólnych pasji i zainteresowań oraz usprawnianie motoryki małej, koordynacji wzrokowo – ruchowej, procesów poznawczych, przekraczania linii środka ciała.
Warsztaty grupowe dla dorosłych
Uczestnikiem warsztatów są osoby dorosłe i seniorzy chcący rozwijać swoje zainteresowania (techniki rękodzielnicze). Warsztaty będą doskonałą okazją do tego, aby stworzyć kreatywne prace, współpracować w grupie, poznać nowe osoby. Te dodatkowe aspekty mają szczególnie duże znaczenie w aktywizacji osób starszych. Zajęcia trwają 2 godziny.
Zajęcia w placówkach edukacyjnych
Uczestnikiem są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i średnich oraz przedszkola i żłobki, mogą być to odbiorcy pełnosprawni jak i niepełnosprawni. Zajęcia zaczynają się zestawem ćwiczeń usprawniających motorykę małą. Uczestnicy biorą udział w poznawaniu nowych technik plastyczno- technicznych i rękodzielniczych. Po zapoznaniu się z tematyką warsztatów, samodzielnie wykonują prace pod nadzorem prowadzącego.
Ferie zimowe
Art – Kreatywne ferie zimowe realizowane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które w tym okresie nie wyjeżdżają z miasta, a mają ochotę spędzić 5 dni na twórczej zabawie w pracowni. Każdy dzień to poznanie nowej techniki plastyczno-technicznej lub rękodzielniczej. Jeden turnus trwa 5 dni dla grupy 10 osobowej podzielonej wg wieku i umiejętności. Uczestnicy codziennie otrzymują posiłek oraz napoje i przekąski. Planujemy zajęcia zarówno w lokalu jak i na powietrzu.
Wakacje letnie
Art – Kreatywne półkolonie letnie realizowane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które w tym okresie nie wyjeżdżają z miasta, a mają ochotę spędzić 5 dni na twórczej zabawie w pracowni. Każdy dzień to poznanie nowej techniki plastyczno-technicznej lub rękodzielniczej. Jeden turnus trwa 5 dni dla grupy 10 osobowej podzielonej wg wieku i umiejętności. Uczestnicy codziennie otrzymają posiłek oraz napoje i przekąski. Planujemy zajęcia zarówno w lokalu jak i na powietrzu.
Kreatywne urodziny
Uczestnikiem są dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat. Oferujemy niezwykłą zabawę, która pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność każdego dziecka. Podczas przyjęcia jubilat i jego goście wykonają samodzielnie własne prace, daną techniką plastyczno-techniczna lub rękodzielniczą. Tematyka urodzin jest różna np. sensoplastyczne urodziny, piraci itd. (wg upodobań klienta). Takie urodziny zdecydowanie zapewnią ciekawą zabawę dla każdego.
Sensoplastyka®
Plastyka pachnąca migdałami, wanilią, cynamonem, słodka jak czekolada, kwaśna jak cytryna. Stymulująca wszystkie zmysły dziecka: węch, smak, wzrok, dotyk, słuch. Dzieci spędzą kreatywnie czas na zabawie „smakowitymi” materiałami plastycznymi prosto z kuchni.